Det danser vi sæson 2022/2023

Danse i alfabetisk orden Link Begynder, Slagerup, mandage Begynder Skibby, mandage Begynder, Græse, tirsdage Begynder, Græse, torsdage Begynder+, Slangerup, mandage Begynder+, Græse, tirsdage Let øvet, Græse, torsdage Motionshold, Græse, onsdage
2 Stepping Away CopperKnob - 2 Stepping Away - Darren Bailey (UK), Rob Fowler (ES) & Kate Sala (UK) - August 2022 Uge 39 Uge 36 Uge 39
A Friend Indeed CopperKnob - A Friend Indeed - Kathryn Sloan (AUS) - June 2013 Uge 38 Uge 38
Ah Si CopperKnob - Ah Si! - Rita Masur (CAN) Uge 34 Uge 34 Uge 34 Uge 34
Alfie https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/alfie-ID65183.aspx uge 38
All You Need https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/all-you-need-ID81318.aspx Uge 35
Are Your Fingers Crossed https://www.copperknob.co.uk/.../are-your-fingers-crossed... uge 34
Baby I'm Burning https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/baby-im-burning-ID163335.aspx Uge 36 Uge 36 Uge 37 Uge 36
Bad habits leads to you https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/bad-habits-leads-to-you-ID152051.aspx Uge 36
Before you love me https://www.copperknob.co.uk/.../before-you-love-me... Uge 37 Uge 37 uge 39
Born to be great https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/born-to-be-great-ID123643.aspx uge 34
Bottom of the bottle https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/bottom-of-the-bottle-ID161011.aspx Uge 36
Broken heart https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/broken-heart-ID61932.aspx Uge 36
Chica boom boom https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/chica-boom-boom-ID77872.aspx Uge 35
Come Dance With Me https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/59703/come-dance-with-me Uge 39 Uge 34 Uge 34 uge 34
Come what may https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/come-what-may-ID163339.aspx Uge 37 Uge36 Uge 37 Uge 36
Contry bump https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/country-bump-ID132100.aspx uge 38
Country boy lovin https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/country-boy-lovin-ID143255.aspx Uge 36
Cut a rug https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/cut-a-rug-ID58361.aspx uge 38
Do it with style https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/do-it-with-style-ID157019.aspx Uge 35
Donna Donna CopperKnob - Donna Donna - Micaela Svensson Erlandsson (SWE) - May 2022 Uge 35 Uge 34 Uge 34 Uge 34
Father And Son https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/father-and-son-ID159957.aspx Uge 35
Feeling Kind Lonely CopperKnob - Feeling Kinda Lonely - Margaret Swift (UK) - August 2007 Uge 34 Uge 34 Uge 34 Uge 34 Uge 39
Float ya boat https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/float-ya-boat-ID151776.aspx Uge 36
Good day to run https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/84344/good-day-to-run uge 39
Green Green Grass https://www.copperknob.co.uk/ste.../160239/green-green-grass uge 39
Hatyya Hayya CopperKnob - Hayya Hayya - Ray Jones (WLS) & Matt Lewis (UK) - June 2022 Uge 35 Uge 34 Uge 37 Uge 39
Hearts and flowers https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/hearts-and-flowers-ID51966.aspx Uge 36
Higher CopperKnob - Higher - Joshua Talbot (AUS) - March 2022 Uge 37
I'm On My Way https://www.copperknob.co.uk/.../im-on-my-way-ID157983.aspx uge 34
Let It Bay-Be https://www.copperknob.co.uk/.../let-it-bay--be-ID82431.aspx Uge 35 uge 34
Lindi Shuffle CopperKnob - Lindi Shuffle - Jane Smee (UK) Uge 39 Uge 39 uge 39
Little Rhumba CopperKnob - Little Rhumba - Donna Laurin (CAN) Uge 39 uge 39
Lonely Blues https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/lonely-blues-ID132599.aspx Uge 35
Lonely Drum EZ CopperKnob - Lonely Drum EZ - Lindy Bowers (USA) - August 2017 Uge 34 Uge 34 Uge 34 Uge 34
Lonely Drum EZ https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/lonely-drum-ID119005.aspx Uge 34
Longneck Way https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/longneck-way-to-go-ID160607.aspx Uge 35
Love Grows https://www.copperknob.co.uk/ste.../love-grows-ID158580.aspx Uge 35 uge 34
Make it https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/make-it-fr-ID161473.aspx Uge 35
Mamas pearls https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/mamas-pearls-ID29977.aspx uge 34
Mamma Maria CopperKnob - Mamma Maria - Frank Trace (USA) - May 2009 Uge 34 Uge 34 Uge 34 Uge 34
Mighty fine https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/mighty-fine-ID160870.aspx Uge 39 Uge 36
Mightyt Fine https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/mighty-fine-ID160870.aspx Uge 36
Nickajack CopperKnob - Nickajack - Rob Fowler (ES) - February 2022 Uge 36
Reunited https://www.copperknob.co.uk/steps.../reunited-ID158318.aspx uge 34
Rocket to the Sun https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/92079/rocket-to-the-sun Uge 36 Uge 34 Uge35 Uge 35 Uge 39
Ruby Baby https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/ruby-ruby-ID36800.aspx Uge 34 Uge 34 Uge 34 Uge 34
Sko & Støvler  Sko og Støvler Linedance - YouTube Uge 34 Uge 34 Uge 34 Uge 34
Some kind of wonderful https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/some-kind-of-wonderful-ID155806.aspx Uge 35
Storm and Stone CopperKnob - Storm and Stone - Maddison Glover (AUS) - June 2022 Uge 37 Uge 35 Uge 36
Sunset Road https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/sunset-road-ID147573.aspx Uge 34 Uge 34 uge 34
Sweet sweet smile https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/sweet-sweet-smile-ID41612.aspx uge 34
The Big One CopperKnob - The Big One - Bill Larson (AUS) Uge 34 Uge 34 Uge 34 Uge 34
The Captain https://www.copperknob.co.uk/.../the-captain-ID148815.aspx Uge 35 uge 34
The Freeze CopperKnob - The Freeze - Ric Silver (USA) - February 2013 Uge 35 Uge 34 Uge 34 Uge 34
The Kind Of Love We Make CopperKnob - The Kind of Love We Make - Sanne Dinesen (DK) - August 2022 Uge 37
The papaya dance https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/the-papaya-dance-ID162530.aspx uge 34
This & That https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/this--that-ID76795.aspx uge 34
Til The Neons Gone https://www.copperknob.co.uk/.../til-the-neons-gone... Uge 37 uge 34
Until The Dawn https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/until-the-dawn-ID105114.aspx Uge 34
Wait a minute CopperKnob - Wait a Minute - Alan LeBlanc (CAN) - July 2021 Uge 38 Uge 36 Uge36 Uge 36
When you Smile CopperKnob - When You Smile - José Miguel Belloque Vane (NL) & Roy Verdonk (NL) - September 2019 Uge 37 Uge 37 Uge 37 uge 38 Uge 38
Whiskey Sour CopperKnob - Whiskey Sour - Vera Christensen (DK) - July 2022 Uge 38 Uge 35
Who's that man CopperKnob - Who's That Man - Joshua Talbot (AUS) - February 2022 Uge 37